OyunTeknoloji

Nintendo’nun En Tuhaf Donanım ve Aksesuarlarına Bakmaya Hazırmısınız?

Nintendo’nun En Tuhaf Donanım ve Aksesuarları

 

Nintendo Labo, 20 Nisan Cuma günü başladı ve kendin yap, oyuncak çarpma-oyun takımı, pek çoğunu henüz görmediğimiz ve henüz görmediğimiz bir çok olanakları getiriyor.

Çok yönlü bir oyun tasarımı arayüzü ile karton D-I-Y uyuşmazlıklarını karıştıran Labo, etkili bir şekilde video oyun konsolu için çevresel olmayan bir durum gibi görünebilir. Ancak uzun zamandır Nintendo hayranları, oyuncunun karakterine tam olarak uyduğunu biliyorlar – eğer isterseniz oyuncak yapımcısının video oyunlarına yaklaşımı. Nintendo, konsollarını ve el bilgisayarlarını her zaman alternatif gamepad’lerden ve joystick’lerden veya taşıma kılıflarından daha fazla destekledi. Bu şeylerden bazıları oldukça basit.

Nintendo’nun sistemleri, yıl boyunca, diğer rakiplerin konsolundan (Sega yaklaşmış olsa da) çok daha fazla tuhaf gadget’lar, çevre birimleri ve doodads’a borç verdiler. Bu şeyler mutlaka “garip” değil çünkü bazılarının yaptığı gibi, flopped. Çok özel bir amaca sahip olmaları garip ve belki de Nintendo konsolu ya da el aletini beklediğimiz şey değildi.

Burada, Labo’yu karşılamaya hazırlandığımıza göre bazı garip Nintendo donanımlarına bir göz atıyoruz.

R.O.B

 

R.O.B.

Bu konuşmanın, 30 yıldan daha uzun bir süre önce Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldüğü Nintendo Entertainment System’in deluxe seti için bir paket olan Robotic Operating Buddy ile başlaması gerekiyor. (Ayrıca Japonya’da Aile Bilgisayar Robotu olarak bilinen Famicom için de mevcuttu). Bu sete, Gyromite dahil olan iki (2) oyunun toplamı vardı.

Gyromite’de R.O.B. Bir romanı vardı, eğer kullanıcılarıyla neredeyse “çalmak” olan Rube Goldberg-esque tarzı. O, ya da, ya, ya da, her neyse, R.O.B., oyuncunun yönü altında, dönen bir motordan bir jiroskopu alacak ve iki büyük düğmeden birine yerleştirecektir. Bir konutta oturan bir NES gamepadindeki A veya B düğmesine bastılar.

Gyromite hızla donuklaşan bir bulmaca platformuydu. Arkadaşlarım ve ben bazen büyük boyutlu düğmeleri kendimiz, bazen de Balon Dövüşü veya Süper Mario Bros gibi bir şey oynamak için bir trick-shot yolu olarak çalışırlardı. Jirolar kendi başlarına düzgün temiz; Bütün bu şeyleri dönebilirim ya da G.I. Joe aksiyon figürleri.

Word, Nintendo’nun R.O.B. 1980’lerin ortasındaki Büyük Çökme olayını izleyen bir video oyun konsolunun canlılığı hakkında perakendecilerin fikirlerini hafifletmek. Garip geliyor ama o zamanlar perakendeciler, Atari, ColecoVision ve Intellivision’un birbiri ardına nasıl çatlamış olduklarını düşündükleri için bir oyun konsolundan daha fazlası olan bir şey istiyorlardı. R.O.B. sadece satın almak için temkinli perakende alıcılar almak için bir kapı-in-up yaklaşım oldu, o maça işini yaptı. NES Kuzey Amerika’da konsol oyununu diriltdi ve kültürel bir dönüm noktası oldu.

https://youtu.be/2Pyhu2yo0Ns

Güç eldiveni – POWER GLOVE

Garip Nintendo aksesuarlarının listesi Power Glove olmadan tamamlandı. Kopya kopyalar bu erken harekete hareket kontrollerine adanmıştır, bu yüzden muhtemelen size yeni bir şey anlatamayacağım. Tabii ki, muhtemelen hiç kimse “Hey, Üçüncü Türün Yakın Buluşmaları’nda uzaylılarla iletişim kuruyorum gibi karmaşık el jestleri ile bir video oyunu oynamaktan hoşlanıyorum” diye düşünmüştü.

 

Güç ped – POWER PAD

Anlaşılması zor bir durum değil – mat bir oyuncuya yayılan dokuz düğme, oyuncuların dışkı ya da dans başlıkları altında hareket etmesine izin veriyor. Ancak Power Pad’in en korkunç ve en değerli video oyunu koleksiyonlarından birini yaratması garip: Stadyum Etkinlikleri.

Bandai, olimpik tarzdaki atletizm ve saha yarışmalarına ev sahipliği yapan Stadyum Etkinlikleri için pedi geliştirdi. Ancak, Nintendo, hızlı bir şekilde Kuzey Amerika’daki cihaza hak kazandı ve ona özel bir oyun serisi vermeyi amaçlayan Power Pad’i yeniden adlandırdı. Bu stadyum etkinliklerinin lansmandan çok kısa bir süre sonra raflardan geri çağrılması gerektiği anlamına geliyordu. Bazı kopyalar hala satılmakta ve vahşi hale getirilmektedir.

Bu tasarruf dükkanları ve tavan arasında bazı kazançlı keşiflere yol açtı. 2013 yılında bir Kuzey Carolina kadını yerel bir Goodwill mağazasında 7,99 dolara bir kopya aldı ve beş öğrenci için bazı öğrenci kredilerini ödedi. Mühürlü kutu içi kopyalar da 35.000 dolara satıldı.

 

 

Game Boy Kamera ve Yazıcı

Nintendo’nun el kamerası hattı, bugünün standartlarına göre ilkel olmasına rağmen, bu kadar uzak değildir. Ama yazıcı da mı?

Nintendo, Nintendo olmakla birlikte, Game Boy Camera’yı bunun için özel oyunlar yapmadan da başlatamadı. Bunlar bir şekilde unutulabilirlerdi, ama oyunda avatar olarak kendinizin bir resmini kullanma yeteneğini de eklediler ve Wii ve Wii U’da daha büyük tezahürleri olan bir çeşit etkileşim standardı olarak belirlediler.

Kamera kartuş yuvasına sığar ve gün boyunca hala serin olan bazı grenli, siyah beyaz görüntüleri çekmiştir (ömrü 1998 ile 2002 arasındadır). Yazıcı bir kabloyla bağlandı. Faturanızı ödediğinizde restoranlarda gördüğünüz makbuz yazıcılarından birine benziyordu. Bir kez termal kağıt makarası kullandı, bir kez bağlı faks makineleri.

Hayranlar ayrıca, kameranın menü ekranlarındaki “Çalıştır” düğmesine basılarak tetiklenen bir dizi rahatsız edici Paskalya yumurtaları için de hatırlarlar.

 

 

DK Bongos

Orijinal Guitar Hero, Kasım 2005’te başladı; GameCube’deki Donkey Konga, on yıldan fazla bir süre önce konsol oyunlarını ele geçiren müzik oyun çılgınlığının öncüsü oldu.

Oyuncular, oyundaki müziğin ritmine uymak için bongoları kullandılar. Başlangıçta daha kolay şarkılar tutmak için daha yavaş bir ritmi vardı; Daha sert olanlar, Pearl Street Mall’daki bir davul çemberinde hippiler gibi bongoları tokatladılar.

 

Gmail Arayüzü Değişiyor Haberimizi Okudunuzmu?

Makalemizi Emojiler İle Değerlendirin.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Etiketler
Daha Fazla Göster

SafakB

WebLobi.net kurucusu ve aynı zamanda yazarıyım 18 yaşındayım bilişim okumaktayım.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close