Genel

Amazon, William Gibson’ın Peripheral’ini bir TV dizisine uyarlıyor!

Amazon| 2014 William Gibson romanı The Peripheral’ın bir televizyon uyarlaması üzerinde çalışıyor. Proje hala gelişimin ilk aşamalarında olmasına rağmen, Amazon’un düzenli pilot sürecini atlatabiliyor ve düz bir dizi sipariş alabiliyor, Variety raporları. Romancı Scott B. Smith, Westworld yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un yanı sıra yazım ve yönetim ürünleri üretiyor.

Orijinal roman, zaman yolculuğu, farklı gelecekler, dini protesto grupları ve Hefty Mart adında büyük bir şirket hakkında karmaşık bir hikayedir. Hem ekonomik olarak çorak bir ABD kasabasında hem de kıyamet sonrası bir Londra’da gerçekleşir. Birincisi, yakın gelecekte, ve daha uzak bir mesafede. Hikaye, Flynne Fisher’ı izliyor, bir video oyunu test ederken iki dünya arasındaki bağlantıyı keşfeden bir kadın.

“Verimliliğim gibi fiziksel bir seyahat yolculuğunun ortasında olmamaya gönülden müteşekkirim.” “The Peripheral” konulu bir röportajda The Verge’ın Adi Robertson’a yaptığı demeçte Gibson’a. “Ama coğrafyamız yavaş yavaş dijitalleşirken, o zaman çok ilginç oluyor.”

Amazon

Doğrusal olmayan zaman çizgisinin bir televizyon dizisine dönüştürülmesinin zor olabileceği düşünülse de, Nolan ve Joy, Westworld ile anlatı sıçramalarının nasıl yapılacağını bildiğinin kanıtı oldu. Amazon, yüce bilim kurgu ve fantezi projelerinde büyük bahis oynuyor. Eski Amazon Stüdyoları yöneticisi Roy Price, The Mine’nin CEO’su Jeff Bezos’un Amazon’un HBO’nun Game of Thrones sürümünü bulmasını ve bunu yapması için kaynakları tahsis etmesini istediğini söyledi. Geçen yıl Bezos’un Amazon Stüdyolarını programlamayı daha yüksek etkili dizilere kaydırmaya yönelttiği ve harcamaları arttırarak, indie olanlara göre daha ticari mülkleri tercih ettiği ortaya çıktı. Amazon şu anda J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi bir televizyon şovuna ve Iain M. Banks’ın bilim kurgu romanı olan Phlebas’a dayanan bir dizi geliştirdi.

Peripheral’ın hiç bir seri sipariş vermeyeceği bir verim değil, ama eğer bu meyveye gelirse, yayın hizmetinin nereye gitmeye çalıştığını daha net bir şekilde çizecektir.

Makalemizi Emojiler İle Değerlendirin.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Etiketler
Daha Fazla Göster

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close